יום ראשון, 12 באוקטובר 2014

מתי מופיעות נמלים

נמלים פעילות בעיקר באביב ובקיץ, זוהי התקופה בהן הן מלקטות מזון. אנשים רבים מספרים לי שמידי קיץ הבית שלהם מתמלא בשיירות נמלים מטרידות, חלקם אף מעידיםי שדווקא בחודי החורף הקרים  הנמלים מופיעות בתוך הבית ובונות קינים בין סדקי הקירות וכל מיני חריצים שהן מוצאות. בסופו של דבר תוכלו למצוא נמלים בבית בכל עונות השנה, הביקוש להדברת נמלים בקיץ הוא גדול יותר אבל בהחלט עושים גם הדברת נמלים בחורף.
הנמלים בדרך כלל מגיעות אל תוך הבית בעונת הקיץ, זוהי תקופת שיא הפעילות שלהן בה הן מתכוננות לחורף ויוצאות ללקט אוכל. הנמלים מגיעות אל ביתנו מכיוון שהן מוצאות שם שאריות אוכל וכל מיני פירורים מהן הן ניזונות. ברגע שנמלה מאתרת מזון היא מודיעה לשאר הנמלים בצורה מאוד מעניינת  וכך הן מגיעות בשיירה. הנמלה אשר מוצאת את האוכל לוקחת אותו בחזרה אל הקן, במידה ויש עוד אוכל באותו המקום היא מפרישה פורמונים לכל אורך הדרך וכל הנמלים האחרות יודעות ללכת בעקבותייה. הנמלים האחרות עושות בדיוק אותו הדבר, אלא אם כן נגמר שם האוכל ואז הן לא מפרישות יותר פורמונים והשביל לאט לאט נעלם. לפני שנתחיל בהדברת הנמלים חשוב שנבין שבלי חומרי הדברה אנו יכולים להתערב והפחית את כמות הנמלים. ראשית עלינו לשמור על הניקיון על מנת שלא יהיו שאריות מזון לנמלים ושנית את צריכים לסתום את הפתחים דרכן הנמלים נכנסות אל הבית.
רוב המדבירים לא ידברו איתכם על נושאים אלו, אלא יתמקדו בנושא הדברת הנמלים הכימית. אמנם המדבירים בהחלט ישיגו תוצאות אבל אם לא תקפידו על הניקיון והאיטום אז הנמלים יחזרו לביתכן מוקדם מהצפוי ואתם שוב תתקשרו למדביר ותזמינו הדברת נמלים . אם תשמרו על כללים אלו סביר להניח שתשכחו מי הדביר אצלכם בבית מכיוון שיכולות לעבור שנים בלי נמלים.

אם הזמנתם מדביר להדברת נמלים הוא צריך לפעול כנגד קן הנמלים. הפעולה היחידה אשר יעילה כנגד קן הנמלים היא שימוש בחומר להדברת נמלים מסוג פיתיון. חומר הדברה מסוג פיתיון הוא חומר אשדר הנמלים מזהות אותו בתור אוכל ולוקחות אותו איתן לקן שם הן חולקות אותו עם שאר הנמלים ובעצם מרעילות אותן. אין הדברת נמלים לטווח ארוך ללא חיסול הקן ואין חיסול קן ללא שימוש בחומר הדברה מסוג פיתיון. ישנם חומרי הדברת נמלים שונים הפועלים על פי עיקרון זה והמדבירים בדרך עושים הדברה משולבת הכוללת ריסוס כימי לצד חומר הדברה מסוג פיתיון. פעולות אלו הן האפקטיביות ביותר ויביאו להדברת נמלים לטווח ארוך. מבין חומרי ההדברה מסוג פיתיון ניתן להזכיר את הטופ ג'ל, הסייג' פרו, בזלת וגרנולר. כולם הם מוצרים להדברת נמלים הפועלים בשיטת הפיתיון.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה